Cursul de schimb s-ar putea situa la 4,43 lei/euro in decembrie 2013 si la 4,33 lei/euro la finele anului viitor, apreciaza analistii financiar-bancari, acestia estimand totodata ca dobanda interbancara Robor la 3 luni s-ar putea diminua usor, la 3,7%, pe fondul reducerii dobanzii cheie.

Cursul de schimb euro-leu ar putea varia intre 4,3 si 4,5 lei/euro in decembrie anul acesta si intre 4 si 4,7 lei/euro la finele anului viitor, estimeaza analistii din cadrul Asociatiei Analistilor Financiar-Bancari din Romania (AAFBR), potrivit Mediafax . Totodata, acestia...
[ ]

Doinita Oancea se alatura distributiei din “Ingeri pierduti", intr-un rol enigmatic care va schimba destinele unor personaje. » Citeste tot articolul » Vezi comentarii

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formatia Gaz Metan Medias, in ultimul meci al etapei a IV-a a Ligii I, acesta fiind primul punct obtinut de ardeleni in actuala editie de campionat, potrivit Mediafax. Gazdele au deschis scorul prin Robertson, in minutul 54, din penalti, oaspetii reusind egalarea prin Caue, in minutul 90+4.