Treceți la conținutul principal

Postări

Se afișează postări din octombrie 30, 2012

Rapid s-a trezit fara sa vrea cu 2-0 pe tabela dupa 20 de minute de joc din meciul cu Delta Tulcea

Ministrul Educatiei, Ecaterina Andronescu, a declarat, marti, ca a decis redactarea unei Ordonante de urgenta a Guvernului privind Bacalaureatul profesional dupa ce a constatat ca prin procedura parlamentara masura nu ar intra in vigooare in timp util, scrie Mediafax. Andronescu a criticat modul in care a fost amanata la nivelul Camerei Deputatilor discutia despre proiectul care introduce Bacalaureatul profesional. "Din cate am vazut in sala (plenul Camerei Deputatilor, n.r.) nu mai exista ...

Ciprian Marica continua sa se lupte pentru postul de titular in atacul lui Schalke 04, incercand sa le ia fata lui Huntelaar si Farfan. Atacantul nationalei Romaniei a inscris un gol SEN-ZA-TIO-NAL in aceasta seara.

â–ºToate meciurile din Cupa Romaniei sunt pe VOYO.RO | Miercuri, 21.30: Chiajna - Steaua; Joi, 21.30: Pandurii - Dinamo | Programul complet AICI

Perchezitii de amploare au avut loc in Timisoara la presupusi contrabandisti cu tigari! Politistii au retinut doi suspecti, care ar fi transportat tigarete netimbrate din Serbia, indesate in rezervoarele unor masini special modificate. Tot in acest caz, doua persoane au interdictie de a parasi localitatea. Doar intr-un de activitate, reteaua a facut o gaura in bugetul statului de aproape 30 de mii de lei.

Meci incredibil in Anglia. Arsenal a fost condusa de Reading cu scorul de 4-0 pana in minutul 45. Echipa lui Wenger a facut o repriza secunda exceptionala si a reusit sa impinga meciul in prelungiri cu un gol marcat in minutul 90+5.